Powrót do pytań

12 maja 2023

Czym się kierować poszukując psychoterapeuty dla swojego dziecka?

 

Jeśli szukasz psychoterapeuty dla swojego dziecka w Warszawie, oto 5 wskazówek, które mamy nadzieję że będą dla ciebie pomocne, w wyborze odpowiedniego specjalisty:

 

- Zapytaj znajomych i rodzinę: poproś kogoś, kto już korzystał z pomocy psychologicznej o opinię i polecenie psychoterapeuty. Dobry specjalista ma zwykle grono zadowolonych pacjentów, którzy chętnie polecają go innym.

 

- Sprawdź opinie online: w dzisiejszych czasach wiele opinii i recenzji można znaleźć w Internecie. Sprawdź portale internetowe lub fora tematyczne, gdzie rodzice dzielą się swoimi doświadczeniami z różnymi specjalistami.

 

- Skorzystaj z rekomendacji lekarza: możesz również zapytać lekarza rodzinnego lub pediatrę o rekomendację psychoterapeuty dzieci i młodzieży. Lekarze często mają kontakt z różnymi specjalistami i mogą ci pomóc w znalezieniu odpowiedniego terapeuty.

 

- Sprawdź przygotowanie zawodowe specjalisty: upewnij się, że wybrany przez ciebie psycholog posiada odpowiednie kwalifikacje - dyplom magistra psychologii oraz inne zaświadczenia czy certyfikaty z odbytych szkoleń oraz ma doświadczenie w pracy z dziećmi lub nastolatkami. Sprawdź również, czy jest zarejestrowany w odpowiednich instytucjach - np. w Polskim Towarzystwie Psychologicznym bądź w stowarzyszeniach zrzeszających psychoterapeutów wybranych nurtów.

 

- Umów się na spotkanie: ostatecznie najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy dany specjalista będzie odpowiedni dla twojego dziecka, jest umówienie się na pierwszą wizytę. Taka, wstępna konsultacja pozwoli na poznanie specjalisty, rozmowę o twoich oczekiwaniach oraz ocenę umiejętności i technik stosowanych przez terapeutę w kontekście zgłaszanej trudności.

Moc Myśli - logo. psycholog Warszawa

Moc Myśl

 

psycholog Warszawa Targówek

psycholog Warszawa Bielany

psycholog dziecięcy Warszawa Targówek

psycholog dziecięcy Warszawa Bielany

psychoterapia Warszawa Targówek

psychoterapia Warszawa Bielany

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Moc Myśli 2022, polityka prywatności

ikona