W dzisiejszych czasach coraz więcej ludzi decyduje się na psychoterapię, chcąc lepiej zrozumieć siebie, poprawić jakość swojego życia, czy zadbać o swoje zdrowie psychiczne. Psychoterapia może też wesprzeć w lepszym radzeniu sobie z dokuczliwymi zachowaniami, przekonaniami, myślami czy emocjami.

 

W naszej poradni - Moc Myśli, w filii znajdującej się na warszawskiej dzielnicy Bielany oferujemy psychoterapię indywidualną, terapię par, terapię rodzinną oraz psychoterapię grupową. Jest to miejsce, w którym pacjenci mogą sięgnąć po profesjonalną pomoc w przezwyciężaniu swoich trudności.

 

W poradni Moc Myśli pracujemy psychoterapeutycznie w nurcie poznawczo-behawioralnym oraz terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach.Terapia poznawczo-behawioralna skupia się na zmianie sposobu myślenia, przekonań leżących u podstaw zachowań pacjenta, aby pomóc mu radzić sobie z trudnymi sytuacjami w życiu. Natomiast w podejściu skoncentrowanym na rozwiązaniach, praca terapeutyczna skupia się na preferowanej wizji przyszłości, na tym, co działa w oparciu o zasoby i mocne strony klienta.

 

Psychoterapia indywidualna jest formą terapii, w której pacjent spotyka się z terapeutą sam na sam. Jest to najczęściej wybierana forma terapii i pozwala skoncentrować się na najbardziej pilnych problemach pacjenta oraz jego indywidualnych potrzebach, oczekiwaniach i celach terapeutycznych.

 

Terapia par jest skierowana do osób, które chcą pracować nad swoją relacją, poprawić jakość swojego związku, rozwiązać konflikty i nauczyć się lepiej rozumieć potrzeby partnerki/partnera oraz lepiej komunikować się w związku. Terapia par może również pomóc partnerom, którzy zastanawiają się nad rozstaniem, aby lepiej zrozumieć powody kierujące ich do tej decyzji i aby mogli dokonać tego wyboru bardziej świadomie.

 

Terapia rodzinna to forma terapii, która skupia się wokół trudności, problemów i wyzwań, które dotyczą całej rodziny. Terapeuta pomaga rodzinie lepiej porozumiewać się ze sobą, rozwiązać konflikty i poprawić relacje między jej członkami. Terapię rodzinną zaleca się zwłaszcza w sytuacjach konfliktu w rodzinie, bądź, gdy niektóre więzi są osłabione i rodzi to frustrację w pozostałych osobach. Terapia rodzinna jest polecana również w przypadku choroby psychicznej lub somatycznej jednego z członków rodziny, a także w sytuacji występowania przemocy domowej.

 

Terapia grupowa to forma terapii, w której pacjenci spotykają się regularnie w określonej grupie osób pod przewodnictwem terapeuty bądź terapeutów. Jest rekomendowaną formą pomocy w sytuacji, gdy osoba doświadcza silnego kryzysu, cierpi z powodu uzależnienia, bądź ma zaburzenia osobowości. Grupa terapeutyczna pozwala na wymianę doświadczeń i wzajemne wsparcie, co może być szczególnie pomocne w leczeniu zaburzeń lękowych i depresyjnych.W naszej poradni Moc Myśli pracują doświadczone terapeutki, które oferują swoją pomoc w oparciu o  aktualnie dostępne na rynku formy i metody. W naszej pracy kierujemy się przede wszystkim dobrem pacjenta. Jeśli zastanawiasz się jaka forma pomocy będzie dla Ciebie odpowiednia, skontaktuj się z nami i umów na wstępną konsultację psychologiczną.

Psychoterapia w poradni Moc Myśli na Bielanach - profesjonalna pomoc w przezwyciężaniu Twoich trudności.

Moc Myśli - logo. psycholog Warszawa

Moc Myśl

 

psycholog Warszawa Targówek

psycholog Warszawa Bielany

psycholog dziecięcy Warszawa Targówek

psycholog dziecięcy Warszawa Bielany

psychoterapia Warszawa Targówek

psychoterapia Warszawa Bielany

 

 

 

Wszelkie prawa zastrzeżone @ Moc Myśli 2022, polityka prywatności

ikona